Новини

Міжнародні санкції – єдиний механізм для зупинки будівництва Північного потоку-2

 

«Україна має домогтися припинення будівництва Північного потоку-2, оскільки це важливо, насамперед, для національної безпеки країни», - наголошує Вадим Гламаздін, уповноважений по роботі з органами державної влади Нафтогазу, член Експертної ради ВГО «Федерація роботодавців нафтогазової галузі».

«Росія нещодавно чітко продемонструвала, що вона робить і навіщо. Наша труба, крім іншого, - ще й щит для країни. Якщо у росіян буде змога нас обійти, то всі розмови про розвиток газового ринку України будуть теоретичними. Ми від самого початку боремося з тим, щоб Північного потоку-2 не було», - підкреслив Вадим Гламаздін. Експерт наголосив, що останні події в Азовському морі показали, що загрози існують не лише для України, а й для країн Балтії та Європи загалом.

НАК «Нафтогаз України» вже 2 роки веде системну роботу з представниками американських органів влади. В 2018 році до цієї роботи приєдналася Федерація роботодавців нафтогазової галузі. «Якщо раніше в США казали, що санкції - це останній варіант, то зараз зрозуміли, що це єдиний варіант», - наголосив Вадим Гламаздін.

Зараз триває підготовка нової резолюції Сенату щодо протидії будівництву Північного потоку-2, яка може бути прийнята законодавчім органом США вже найближчим часом. Разом з ухваленою резолюцією Палати представників від 11 грудня цього року це збільшує шанси на те, що Адміністрація США введе нові санкції проти РФ.