Новини

Що дає Україні перемога у Стокгольмі?

 

Федерація роботодавців нафтогазової галузі та Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна розпочинають співпрацю в рамках проекту “Ціна держави”. Мета партнерства - роз’яснення громадянам впливу енергетики на розвиток економіки та вартості кожному платнику податків рішень, що приймаються у цій сфері.

Першим реалізованим продуктом співпраці стало створення онлайн-калькулятора “Що дає Україні перемога у Стокгольмі?” Інструмент інформує про розмір боргу російського «Газпрому» українському «Нафтогазу» після перемоги у Стокгольмі, скільки вже Україна забрала грошей у “Газпрому” та розмір внеску НАК “Нафтогаз України” до державного бюджету. Калькулятор також демонструє, які державні послуги можуть отримати українці у разі стягнення з російської компанії повної суми боргу.

 забрала у Газпрому

«Перемога «Нафтогазу» у Стокгольмі означає, в першу чергу, що державний бюджет країни отримує доходи, які можна вкладати в армію, медицину, освіту, в добробут кожного українця», - нагадує голова Всеукраїнського галузевого об’єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі»Віталій Щербенко. - Зараз боротьба «Нафтогазу» з російським «Газпромом» триває. І з кожною перемогою української компанії надходження до бюджету зростають». 

«Мало хто здогадується, що вартість валюти, а тому і рівень доходів, тісно пов'язаний з якістю рішень в енергетичній політиці” - пояснює актуальність співпраці виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. - Основа загроза добробуту українців – можливе знецінення валюти, до якого може призвести енергетичний популізм. Для інформування громадян про причини та наслідки популізму ми започаткували спільний проект з ФРНГ».

Довідка: 

Всеукраїнське галузеве об’єднання “Федерація роботодавців нафтогазової галузі”є рупором реформ галузі, захисту стратегічних інтересів та енергетичної незалежності України, активним учасником соціального діалогу, сприяє розвитку міжнародних відносин і галузевого партнерства, залучає та акумулює якісну економічну, галузеву експертизу, сприяє розвитку та впровадженню освітніх програм для підготовки фахівців нафтогазової галузі.

CASE Україна– незалежна неприбуткова громадська організація, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики. Експерти CASE Україна беруть участь у розробці економічних реформ у сфері фіскальної та монетарної політики, міжнародної торгівлі та європейської інтеграції. “Ціна держави” - проект CASE Україна з підвищення фінансової грамотності в Україні та обізнаності людей у питаннях публічних фінансів.