Новини

Канадські спеціалісти допоможуть готувати фахівців для нафтогазової галузі України

Спеціалісти Технологічного інституту Південної Альберти SAIT (Канада) та українських ВНЗ спільно з підприємствами Групи Нафтогаз та Київською міською організацією роботодавців нафтогазової галузі розпочали реалізацію проекту з підготовки фахівців для нафтогазової галузі. 10 грудня в Україну прибула делегація канадського інституту.

«Від першої фази проекту ми очікуємо уточнення вибору спеціальностей та спеціалізацій для подальшого опрацювання в проекті, деталізоване технічне завдання для обладнання лабораторій та майстерень, деталізований бюджет, план подальших дій. Наступна ціль - з 1 вересня 2019 року запустити навчальний курс для студентів. Далі, за 2 роки, маємо вже подовжити курс викладання з українськими інструкторами що будуть найняті на підготовлені протягом перших двох років програми», - зазначила під час зустрічі Маргарита Короткова, Директор з управління персоналом та соціальної політики Групи Нафтогаз.

Впродовж тижня експерти SAIT проведуть дуже предметну роботу з викладачами Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, а також представниками галузевих компаній для того, щоб розробити дорожню карту та всі необхідні матеріали для подальшої імплементації проекту.

«У складі нашої делегації є спеціалісти, які готові відповісти на всі питання бізнесу та університетів і зробити все для розробки навчальної програми. Ми розглянемо, які проекти є в наявності, чого бракує і з того будемо виходити. Особливість наших програм з розвитку полягає в тому, що інструктори, які будуть працювати з ВНЗ, не тільки готують програму, але й подають її таким чином, щоб викладачі у ВНЗ змогли надалі навчати людей за цією програмою», - розповіла про план подальшої роботи Прайа Рейнауд, Директор міжнародних проектів та розвитку корпоративної взаємодії SAIT.

Треба зазначити, що Технологічний інститут Південної Альберти вже більше 15 років впроваджує проекти з розвитку людського потенціалу в основних видобувних регіонах світу. Спеціалісти SAIT адаптують навчальні програми до регіональних особливостей та фахово їх впроваджують.

«Завдяки тому, що серед нас є люди, які працювали над розвитком бізнесу, це допомагає нам успішно вести і завершити цей проект», - наголосив Крейг Гесс, Директор департаменту міжнародного розвитку SAIT.

Нагадаємо, що 28 вересня 2018 року Київська міська організація роботодавців нафтогазової галузі, член Всеукраїнського галузевого об'єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі», підписала Угоди про співробітництво з реалізації проекту по забезпеченню первинної підготовки фахівців для нафтогазової галузі з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова та Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка. В проекті залучений один з провідних інститутів Канади – Технологічний інститут Південної Альберти (SAIT), який спеціалізується на підготовці фахівців нафтогазової галузі.

Далі очікується відбір студентів для навчання першого потоку та підготовка викладачів ВНЗ для подовження цієї програми в майбутньому. Викладачі канадського інституту проводитимуть заняття для студентів Харківського та Полтавського університетів першого потоку програми.

Угода спрямована на якісну підготовку фахівців для нафтогазової галузі на базі ВНЗ газовидобувних регіонів України. Випускники програми матимуть пріоритет при працевлаштуванні на підприємствах Групи Нафтогаз. 

Всеукраїнське галузеве об’єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі»- найбільше об’єднання підприємств нафтогазової галузі. На підприємствах організацій-учасників федерації працюють понад 71 тис. працівників. Федерація отримала свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності на галузевому рівні і є повноцінним учасником соціального діалогу, може брати участьу колективних переговорах з укладання галузевих (міжгалузевих) угод та делегувати представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні.

Сьогодні ФРНГ реалізує важливі для галузі ініціативи, зокрема освітній проект з підготовки фахівців для нафтогазової галузі.Організація роботодавців «Нафтогаз Київ» виступила генеральним партнером 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку, який проходив у Києві 12-15 листопада 2018 року згідно з Угодою між Урядом України та Європейською Економічною Комісією Організації Об'єднаних Націй. Експерти ФРНГ взяли участь у панельних дискусіях форуму, порушуючи актуальні проблеми галузі.